Bilim 26 KASIM 2010 / 10:31

Avustralya Senatosu genişbant ağlar için 35 milyar dolar ayırdı

Kıta ülkesi yüksek hızda interneti ne kadar önemsediğini ayırdığı bütçeyle gösteriyor.

Kıta ülkesi yüksek hızda interneti ne kadar önemsediğini ayırdığı bütçeyle gösteriyor.


Yeni yılın bütçeleri ülkelerde karara bağlanmaya başladı. Altyapı gelişmişliğinin önemini bile ülkelerden biri olan Avustralya, genişbant ağlar için düşünülen bütçeyi onayladı.

Avustralya Senatosu'nun onayladığı bütçede yüksek hızda internet sağlayacak genişbant için 35 milyar dolar ayrıldı. Tasarı olarak senatodan geçen bütçenin Pazartesi yasalaşması bekleniyor.

Avustralya Başbakanı Julia Gillard'ın merkez sol partisi Labor'ın başlıca seçim kampanyalarından birini fiber optik ağlar oluşturuyordu. Daha muhafazakar olan muhalefet partisi Liberal'in lideri Tony Abbott, genişbant için bu denli büyük bir bütçe ayrılmasını istemiyordu. Bu nedenle iki parti arasındaki çekişme sonucunda kararda bağımsızların büyük etkisi olduğu bildirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun