Bilim 12 TEMMUZ 2011 / 16:03

Atlantis uçtu, Panasonic yakaladı

Panasonic 3D Full HD kamera, Atlantis’in son uzay yolculuğunu üç boyutlu olarak kayıt altına almak üzere 8 Temmuz'da mekikle birlikte havalandı. Biz de bültenden istifade bu özel görüntüleri sizinle paylaşalım istedik. Panasonic’in AG-3DA1 modeli Full HD 3D video kamerası, uzay mekiği Atlantis'e son yolculuğunda eşlik etmek ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nu üç boyutlu olarak görüntülemek ve kaydetmek üzere uzaya gönderildi. NASA Uzay Mekiği Programı’nın 135. görevinde 33. uçuşuna çıkan Atlantis, Uluslararası Uzay İstasyonu’na son kez kenetlendi.

Panasonic, Atlantis’in uzaya fırlatılmadan önceki eğitim ve hazırlık çalışmalarını kayda almak üzere NASA’ya AG-3DA1 3D video kameralar, BT-3DL2550 25.5” 3D LCD monitörler ve dayanıklılığı artırılmış Toughbook dizüstü bilgisayarlar sağladı.Atlantis’in son görevinde NASA astronotlarının 3DA1 ile Uluslararası Uzay İstasyonu’nu üç boyutlu olarak belgelemeleri planlanıyor. Astronotlar Uzay İstasyonu’nda gerçekleştirecekleri bir takım bilimsel görevleri de 3DA1 ile görüntüleyecekler.

Sizi Atlantis'in son uçuşundan görüntülerle başbaşa bırakalım...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-8JViLbr6NE[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun