Bilim 07 NİSAN 2010 / 07:16

Araçlar şoförünü tanıyabiliyor

Şirketler araçlarının nerede, ne zaman ve hangi şoför tarafından kullanıldığını takip edebilecek.

Şirketler araçlarının nerede, ne zaman ve hangi şoför tarafından kullanıldığını takip edebilecek.


Satko Teknoloji sunduğu "Şoför Tanımlama Sistemi" ile şirketlerin şoförlerini takip edebilmelerini sağlıyor. Bu sisteme göre, şoför aracı kullanmaya başlamadan önce kendi cihazını okutarak aracı çalıştıyor, cihazda toplanan bilgiler de merkeze aktarılıyor. Böylece aracın, hangi saatlerde hangi şoför tarafından kullanıldığı düzenli olarak takip edilebiliyor.

Sistem aracın çalınması ya da izinsiz çalıştırılması halinde şoför tanımlaması yapılmadığı için hem araçta, hem de merkez de uyarı vererek aracın bulunmasını kolaylaştırıyor. İstendiğinde aracın motor, hız ve yakıt takipleriyle bağlantı kurularak, şoför değerlendirme kartları oluşturulabiliyor. Bu sayede aşırı hız ya da aşırı motor devrinin önüne geçilebiliyor.

Satko Teknoloji Genel Müdürü Nedim Çelebiler, "Satko Teknoloji'nin sunduğu mobil araç takip ve filo yönetimi sayesinde, araç ve şoförlerin yakından takip edilmesi ile daha verimli ve sorunsuz bir çalışma yürütülmesine yardımcı oluyoruz." diyerek, sistemin getirilerini vurguladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun