Bilim 28 NİSAN 2009 / 14:45

Apple'ın davası aleyhinde sonuçlandı

Bir Amerikan yerel mahkemesinin jürileri Apple'ı patent ihlali nedeniyle suçlu bularak firmaya milyon dolarlık bir para cezası verdi.

Bir Amerikan yerel mahkemesinin jürileri Apple'ı patent ihlali nedeniyle suçlu bularak firmaya milyon dolarlık bir para cezası verdi.Apple ve Kaliforniyalı Opti Technologies firmasına arasındaki patent ihlali davası Apple'ın aleyinde sonuçlandı. Firma, Opti Technologies'e 19.009.728 dolar ödeyecek. Opti firması verilerin işlemci, bellek ve diğer bileşenler arasında nasıl daha hızlı taşınabileceğini tanımlayan bir patenti 2002 yılından bu yana elinde bulunduruyor. Apple patenti ihlal ettiğini yalanlamamakla birlikte, bunun yerine tanımlanan metot çok genel olduğu için patentin silinmesini talep etti. Jüri Apple'ın bu talebini geçerli bulmayarak firmayı hakları ihlal ettiği için buna karşılık bir bedeli ödemek zorunda bıraktı.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun