Bilim 01 EYLÜL 2010 / 07:48

Amazon eski TV dizilerine göz koydu

Medya kuruluşları ile görüşen Amazon.com üyelik hizmetiyle izleyicileri eskiye götürecek.

Medya kuruluşları ile görüşen Amazon.com üyelik hizmetiyle izleyicileri eskiye götürecek.


Amazon.com, eski TV şovları ve filmlerin internette sınırsız gösterimi için büyük medya şirketleri ile görüşmeye başladı. Viacom, Time Warner ve Sony gibi şirketlerle görüşen Amazon, bu hizmeti sunmak için Amazon Prime üyeliğini şart koşuyor.

Üyelik karşılığında alınacak bu hizmetle eski TV şovları, dizileri ve filmleri internette hiçbir sınırlama olmadan izlenebilecek. Görüşmelerin henüz ilk aşamada olduğu şu günlerde, Amazon’un ilgilendiği medya kuruluşları zaten DVD ve Blu-ray üzerinden gösterilen eski TV dizileri ve filmlere odaklanıyor.

Müşterilerin bu hizmetten faydalanması için Amazon.com, yıllık 79 dolar karşılığında Amazon Prime üyeliğini şart koşuyor. Projenin ne zaman hayata geçeceği ise henüz belli değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun