Bilim 13 MAYIS 2009 / 12:21

Alibaba.com’dan Diyalogo.com ile stratejik ortaklık

Alibaba.com, Logo Grup bünyesinde 1 yıldır faaliyet gösteren Diyalogo.com ile stratejik iş ortaklığına gitti.

Alibaba.com, Logo Grup bünyesinde 1 yıldır faaliyet gösteren Diyalogo.com ile stratejik iş ortaklığına gitti.


Yeni iş ortaklığı, Alibaba.com Stratejik İş Geliştirme Bölümü Direktörü Brian A. Wong, Logo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut ve Logo İcra Kurulu Başkanı Ali Güven'in katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında duyuruldu. Alibaba.com hizmetlerinin Logo Grup'un geçtiğimiz yıl KOBİ'ler için hayata geçirdiği Diyalogo sitesi üzerinden sağlanacağını belirten Tekbulut, şunları söyledi: "Diyalogo, KOBİ'lerin Facebooku olma iddiasıyla bir yıl önce hayata geçmişti. Alibaba, Türkiye'deki partnerini aylardır arıyormuş. Biz onlarla bir ay önce tanıştık. Alibaba, yeni pazarlar arayan ihracatçılar ve KOBİ'lere yol açan bir site. İhracatçı bir KOBİ ülkesi olan Çin'de başarılı olan Alibaba, Türkiye'de de aynı başarıyı yakalayabilir. Önümüzde aylarda Roadshow etkinliği ile Türkiye'nin çeşitli yerlerinde KOBİ'lere işbirliğini daha detaylı anlatacağız."

Alibaba.com Stratejik İş Geliştirme Direktörü Brian A. Wong ise yaptığı konuşmada, Logo ve Alibaba işbirliğinin ihracat yapan şirketler ve KOBİ'ler için çok güçlü bir platform oluşturacağını belirtti. Alibaba.com'un kriz döneminde büyümesini daha hızlandırdığını kaydeden Wong, kullanıcılarının 1 yılda yüzde 6 arttığını ifade etti. Wong, 240'dan fazla ülkede kullanıcılarının olduğu söylerken, "Malezya, Hindistan, Kore gibi ülkelerde yerel ortaklarla çalışıyoruz. Türkiye'de ise yerel ortak olarak Dayalogo'yu seçtik. Alibaba.diyalogo.com adlı bir site de kuruldu, ayrıca bütün Alibaba'yı Türkçe yayınlama hedefimiz de var gelecek için. Türkiye'de Hızlı bir büyüme bekliyoruz" dedi.


 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun