Bilim 18 HAZİRAN 2010 / 13:38

Ağ sistemleri ucuzluyor

Motorola WIMAX operatörlerinin maliyetlerini düşüreceğini açıkladı.

Motorola WIMAX operatörlerinin maliyetlerini düşüreceğini açıkladı.


Dünyadaki WIMAX operatörleri aylık ortalama 10GB ile 30GB arasında bilgi transferi yapıyor. İşte Motorola, bu operatörlerin maliyetlerini düşürmelerini sağlayacak yeni teknolojisinden bahsetti.

Motorola, bunun için WIMAX ağına sahip operatörlerin mevcut ağa LTE ekleyebilecekleri bir sistem geliştirdi. Geliştirilen sistem sayesinde 4G'ye geçmiş ya da geçecek olan operatörlerin diğer sistemlere göre daha uygun maliyetle ağ kapasitelerini güvenli şekilde artırmaları sağlanacağı bildirildi. Bunun yanında WIMAX'le daha çok bilgi aktarımı sağlanabilecek servislerin sunumu da sağlanıyor.

Ayrıca Motorola WIMAX modem gamına da CPEi800 ve CPEi885 modellerini ekledi. Yeni nesil modemlerde "plug and play" özelliği bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun