Bilim 05 MART 2009 / 14:58

Adobe ve Nokia'dan 10 milyon dolarlık "Open Screen Projesi" fonu

Fon, web’de gezinme ve bağımsız uygulamalar için tutarlı deneyimler geliştirmek isteyen 20’nin üzerinde endüstri liderinin girişimi Open Screen Projesi’nin bir sonucu.

Fon, web’de gezinme ve bağımsız uygulamalar için tutarlı deneyimler geliştirmek isteyen 20’nin üzerinde endüstri liderinin girişimi Open Screen Projesi’nin bir sonucu.


Adobe ve Nokia, Adobe Flash Platformu kullanan mobil, masaüstü ve tüketici elektroniği cihazlar için uygulama ve hizmet yaratmayı geliştirmek üzere tasarlanan 10 milyon dolarlık “Open Screen Projesi” fonunu açıkladı.   


Geliştiriciler, Nokia cihazlarında ve mobil, masaüstü ve tüketici elektroniği cihazları da dahil olmak üzere birden çok ekran boyutunda çalışacak olan Adobe Flash Platformuna dayanan uygulamalar için konsept sunmaya davet ediliyorlar. Uygulamalar, yaratıcılık, sağlamlık ve rekabet kriterleri ile birlikte Nokia cihazları, Adobe Flash ve geliştiricilerin kanıtlanmış web teknolojilerini tarayıcı dışına aktarabildikleri Adobe AIR’in özellik ve yeteneklerini ne kadar ortaya çıkardığına göre değerlendirilecek.  


Geliştirme için gönderilen projeler, Adobe ve Nokia’nın dahil olduğu Open Screen Projesi ortaklarından oluşan, çoklu ekran uygulama ve hizmetleri konusunda uzman bir grup tarafından gözden geçirilecek. Ana alanlar eğlence, sosyal ağ, verimlilik, oyun, haber ve bilgi konularını içeriyor. Geliştiriciler uygulamalarının tüm haklarına sahipler ancak Adobe ve Nokia’nın içeriği değerlendirme, test etme ve teşvik hakkı bulunuyor. Başvuru ile ilgili daha fazla bilgi ve detay için www.openscreenproject.org

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun