Bilim 24 ARALIK 2015 / 14:33

Açıya göre değişen fotoğraflar

İsviçre Lozan Federal Politeknik Ünversitesi'ndeki araştırmacılarının bulduğu yeni basım tekniği, iki ayrı görüntünün oluşmasını sağlıyor.

İsviçre'de yer alan Lozan Federal Politeknik Üniversitesi basım teknikleriyle ilgili araştırmalarını sürdürürken, metalik bir yüzeye gerçekleştirilen özel bir baskı tekniğinin ilginç sonuçlara sebep olduğunu farkettiler. Basılan resimdeki bazı noktalar, sadece belirli açılardan bakıldığında belli oluyor. Üstelik komple renkler de değişiyor. Aşağıdaki videoda resimlerin nasıl göründüğünü görebilirsiniz.Yeni basım tekniğinin pasaport ve kredi kartı gibi gerçekliği / sahibi önem taşıyan envanterlerde kullanılması bekleniyor. Bu basım tekniği için şimdilik metalik bir kağıda ihtiyaç duyuluyor. Belki ileride standart kağıda da böyle bir baskının yapılması mümkün olabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun