Bilim 27 AĞUSTOS 2009 / 07:36

ABD tarihinin en büyük bilişim suçu

Amerika Birleşik Devletleri'nde savcılar, Albert Gonzales adlı bir kişiyi ülke tarihinin en büyük kimlik bilgileri hırsızlığıyla itham etti.

Amerika Birleşik Devletleri'nde savcılar, Albert Gonzales adlı bir kişiyi ülke tarihinin en büyük kimlik bilgileri hırsızlığıyla itham etti.


ABD'li savcıların hazırladığı iddianemeye göre Albert Gonzales, iki Rus vatandaşının da yardımıyla 130 milyon kredi kartı ve banka kartına ilişkin bilgilerini çalmakla suçlanıyor. 28 yaşındaki Gonzales'in, ABD'nin en büyük mağaza ve süpermarket zincirlerinin bilgisayarlarına girdiği belirtiliyor.

Bu şirketler arasında ünlü süpermarket zincirleri 7-Eleven ve Hannaford Brothers da var. Sanık, sözkonusu şirketlerin bilgisayarlarına sızmak için son derece gelişmiş bir bilgisayar yazılımı kullanmış. Böylece şirketlerin bilgisayarlarındaki müşteri kayıtlarından, 130 milyon kredi kartı ve banka kartının bilgilerine ulaşılmış.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun