Bilim 28 KASIM 2008 / 13:05

3G altyapısında işbirliği

Telekomünikasyon şirketi Vegatel ve 3G uygulamaları alanında çalışan Hollandalı Comsys Türkiye 3G pazarına Comunicas çatısı altında hizmet verecek.

Telekomünikasyon şirketi Vegatel ve 3G uygulamaları alanında çalışan Hollandalı Comsys Türkiye 3G pazarına Comunicas çatısı altında hizmet verecek.


3G multimedya hizmet platformu hazırlıklarına başlayan Comunicas İnteraktif Hizmetler’in alanında Türkiye’nin en büyük şirketi olması hedefleniyor. Comunicas’ın Telekom operatörlerine Katma Değerli Servisler alanında hizmet sunacak. Şirket, reklâm, pazarlama, eğlence, ticaret ve iletişim sistemlerinden oluşan teknik altyapı hizmetleri alanında faaliyet gösterecek Comunicas, operatörlerden bağımsız olarak gerçekleştirdiği yeni teknoloji altyapısı ile tüm operatörlere hizmet verecek.  Comunicas, bu teknoloji altyapısı üzerinde 3G ve genişbant şebekelerinde video görüşme ve konferans, multimedya ve lokasyon tabanlı servisler sunacak.


 


Vegatel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ekrem Tokay işbirliği hakkında şunları söylüyor: “Operatörler 3G lisansları ve şebekelerine yatırım yaparken; biz de 3G servis altyapısı yatırımını bütünleyecek ve gelire dönüştürecek uygulama ve servislerin hayata geçmesini sağlayacağız”. Comunicas’ın operatörlerin işini büyük ölçüde kolaylaştıracağını ifade eden Tokay, “Katma değerli hizmetler alanında Avrupa’nın en deneyimli ismi ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık ile 25 yıllık tecrübe ve deneyim ülkemize gelmiş oluyor. Bu işbirlikteliği hem tüketicilere hem de operatörlere büyük katkı sağlayacaktır” dedi.


 


Comsys CEO’su Gerrit Jan Konijnenberg ise “Birkaç aya kadar var olan operatörler 3G hatlarını aktif hale getirecekler. Bu nedenle 3G mobil ve sabit hatlar için uygulama geliştirme zamanı gelmiştir” şeklinde konuştu. Şirket tarihinde ilk defa Avrupa dışında bir ülkede faaliyet göstereceklerinin altını çizen Konijnenberg, Türkiye’nin mobil iletişim konusunda gösterdiği performansla göz doldurduğunu kaydetti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun