Bilim 02 EKİM 2015 / 11:38

1955'teki atom bombası denemelerini HD izleyin

Atom Central, 1955'te Amerika tarafından yapılan atom bombası denemelerinin videosunu HD olarak YouTube üzerinden yayınladı.

Savaşın belki de en korkutucu yüzü olan atom bombaları, günümüzde pek çok ülkenin ortak kararıyla yasaklanmış durumda. Elbette ki devletler el altında atom bombalarını tutuyorlardır fakat muhtemelen "son çare" olarak başvurulacaktır.1940'lı yıllarda bir hayli "popüler" olan atom bombalarının bazılarının denemelerinin videolarını YouTube üzerinden bulmak mümkün. Fakat HD kalitede bulmak neredeyse imkansız. Atom Central sitesinin eline geçirdiği video kayıtları ise HD kalitede. 1 ila 8 kiloton arasında değişen atom bombalarının denemelerini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.Bonus: Dünyanın gelmiş geçmiş en güçlü bombası olan Çar Bombası'nın 50 megaton gücündeki patlamasını da aşağıda izleyebilirsiniz. Çar Bombası'nın patlamada yarattığı şok dalgası, Dünya'nın çevresini 3 kere dolaştıktan sonra bile ölçümlenebilir durumdaydı.

ETİKETLER : atom bombası patlama video
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun