27 ARALIK 2012 / 16:17

Arzu Türker Yılmaz: "Microsoft Dynamics ürünlerini ustabaşı da kullanıyor, patron da"

Microsoft Dynamics KOBİ'leri büyütecek

[Microsoft Dynamics] 18 Aralık'ta gerçekleştirilen Microsoft Dynamics Zirve'de görüştüğümüz Microsoft Kurumsal İş Çözümleri Grubu Yöneticisi Arzu Türker Yılmaz, ustabaşından patrona kadar herkesin kullanabileceği fonksiyonel çözümlere odaklandıklarını söyledi. Etkinliğin büyük bir ilgiyle karşılandığını söyleyen Yılmaz, "Müşterilerimiz uzun zamandır böyle bir etkinliği talep ediyorlardı. Katıldıkları diğer etkinliklerde kendilerinin zaten uzun zamandır başardıkları şeylerin anlatıldığını, artık kendi ürettikleri çözümleri anlatacak bir platforma ihtiyaç duyduklarını söylüyorlardı. Etkinliğe gösterilen büyük ilgi de bunu destekler nitelikte" dedi.

Yılmaz'a göre 2012 yılı etkinlik için oldukça ideal bir zamanlamaya karşılık geliyor. Çünkü bu yıl Microsoft Dynamics CRM, AX 2012 ve NAV 2013 ürünlerinin üçünün de yeni sürümlerinin piyasaya çıktı bir yıl oldu. Yılmaz, "Microsoft için 2012 mali yılının başladığı Temmuz ayında, böyle bir etkinliği yapmak için Aralık ayının uygun olduğunu görmüştük ve planlarımızı da bu yönde gerçekleştirdik" dedi.

Büyümek isteyen KOBİ'lere çözüm

"Türkiye'de 2,5 milyon kayıtlı KOBİ var ve bunlar doğal olarak büyümek, dünyaya açılmak istiyorlar" diyen Yılmaz, KOBİ'lerin çoğunun artık gerekli altyapı yatırımlarını yapmadıkları sürece büyüyemeyeceklerinin farkında olduğunu söyledi. Dolayısıyla KOBİ'lerin artık kurumsal çözümlerle artık eskisine oranla çok daha yakından ilgilendiğini ifade eden Yılmaz, Microsoft Dynamics ürünlerinin bu ihtiyacı karşılayacak şekilde  tasarlandığına dikkat çekti.

"Dynamics'in yeni sürümlerinde bu ihtiyacı karşılamaya yönelik ne gibi yenilikler var" sorumuza, Yılmaz şu cevabı verdi:

"Ürünlerimiz kullanıcı dostu, rol tanımlarına daha çok önem veren, iş zekası ve CRM’e odaklanan bir yolda evriliyor. Özellikle ERP söz konusu olduğunda birçok şirket ERP’nin bir kısmını uyguluyor, içerideki çoğu çalışan bunlara dokunmuyor bile. Oysa bizim ürünlerimiz öyle değil. Biz ustabaşından tepe yöneticiye kadar şirkette herkesin kullanabileceği çözümler sunuyoruz."
YORUMLAR
Umut ALTINAY 18 OCAK 2013 / 14:50 0 0
Dynamics AX ve CRM, ETG ile birlikte büyümeye devam ediyor..!
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun