Araştırma 04 OCAK 2016 / 09:33

Yılın en dikkat çeken mobil uygulaması sahibinden.com oldu

Türkiye’nin e-ticaret platformlarından sahibinden.com, Digital Age Dergisi ve MMA Türkiye işbirliğiyle düzenlenen “Yılın Dikkat Çeken Mobil Uygulamaları” araştırmasında, “Pazar Yeri”, ”Emlak” ve “İkinci El” kategorilerinde birinci seçildi.

sahibinden.com, “Emlak” kategorisinde üç yıldır liderliğini sürdürürken, iki yıldır da “Pazar Yeri” kategorisinde birinciliği elinde tutuyor. Araştırmaya bu sene eklenen “İkinci El” kategorisinde de ilk sırada yer alan sahibinden.com, mobil uygulamalardaki başarısını sürdürüyor.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş, şirket olarak başarılı bir yıl geçirdiklerini, özellikle mobil dünyadaki yenilikleriyle bu alanda kazandıkları ödüllere bir yenisini eklemekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Ertaş, “ Akıllı telefon kullanıcılarının artmasıyla birlikte online alışveriş de hızla mobile taşınıyor. 2014 yılından beri geliştirdiğimiz mobil uygulamalar bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en yoğun kullanılan uygulamaları haline geldi. Mobilde aylık aktif kullanıcı sayımız Kasım 2015’te Android’de 3,5 milyon, iOS’ta da 1,4 milyon kullanıcıya ulaştı. Mobil sitemizin toplam aylık kullanıcı sayısı ise 13 milyon oldu. Mobildeki başarımız Google Play Store’un “2015’in en iyi uygulamaları” arasında yer almamızı sağladı. Digital Age Dergisi ve MMA Türkiye’nin araştırmasında da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de liderliğimizi perçinledik. Bundan sonra da kullanıcılarımız için hızlı, kullanıcı dostu ve yenilikçi uygulamalar geliştirmeyi sürdüreceğiz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun