Araştırma 12 HAZİRAN 2015 / 09:15

Samsung geleceğin teknolojilerini iş dünyasıyla tanıştırdı

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen; Samsung Kurumsal Forum 2015’te dijital dönüşüm sürecinde kurumları bekleyen yeni teknolojiler ve mobil trendlerle ilgili vizyonunu BT liderlerleriyle paylaştı.Samsung Electronics, bu yıl İstanbul’da ikincisini düzenlediği Samsung Kurumsal Forum 2015’te iş dünyasının önemli kurum ve yöneticileriyle bir araya geldi. Etkinlik kapsamında düzenlenen toplantılarda iki gün boyunca ‘Dijital Dönüşüm’ için yapılması gereken çalışmalar detaylarıyla ele alındı.

Kurumsal mobil trendler, dikey sektörlerle ilgili çözümler ve öngörülerini paylaşmak üzere 9-10 Haziran’da, İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de düzenlediği etkinlikte; Samsung’un perakendeden eğitime, sağlık çözümlerinden konaklama-ağırlamaya kadar birçok farklı endüstride seçkin iş ortaklarıyla birlikte geliştirdiği çözümlerde tanıtıldı. Etkinliğe Samsung’un Türkiye’de işbirliği yaptığı girişimler de katıldı.

Kurumsal Forum kapsamında düzenlenen basın toplantısında Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen; “Son yıllarda yaşanan dijital dönüşüm sürecinde Samsung olarak kurumların değişen ihtiyaçlarına, sahip olduğumuz geniş ürün ve çözüm yelpazesiyle yanıt verebilmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Mobil stratejisi olan şirketlerin oranı yükselecek

Samsung sponsorluğunda IDC tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye Kurumsal Mobilite Araştırması’nı değerlendiren Tansu Yeğen;”Yaptığımız araştırma sonuçları, mobil iş gücünün toplam iş gücü içindeki payının giderek arttığına işaret ediyor. 2014’te yüzde 23 olan mobil çalışan oranı 2015’te yüzde 26’ya yükselmiş. 2017’de ise bu oranın yüzde 31 seviyelerine, 2019’da ise yüzde 34’lere kadar çıkması öngörülüyor. Mobil stratejisi olan şirketlerin bugün itibariyle yüzde 50 olan oranının, 2 yıl içinde yüzde 94’e ulaşacağı da araştırmanın dikkat çeken sonuçları arasında yer alıyor.

Güvenlik ve mobilite

Tansu Yeğen ‘mobilitede güvenlik’ başlığı altında öne çıkan konularla ilgili ise şunları söyledi: “Araştırmaya katılan kurumların yaklaşık dörtte birinde (yüzde 24) BYOD (Kendi Cihazını Getir) uygulanırken; yüzde 11’inin de önümüzdeki 24 ay içinde BYOD uygulaması yapmayı planladıkları görüldü. Ancak BT’nin her alanında olduğu gibi; bu uygulamalarda da güvenlik en önemli endişe olarak ifade ediliyor. Araştırmaya katılan kurumların sadece yüzde 10’u, kapsamlı ve test edilmiş bir güvenlik politikası uyguladığını belirtmiş. Bu da, mobil güvenlik politikalarının uygulamada geri kaldığını gösteriyor. Oysa doğru yönetim araçları ve stratejileri benimsendiğinde; çalışanların memnuniyetine odaklanan CYOD (Kendi Cihazını Seç) uygulamaları ile hem çalışanların ihtiyaçları hem de BT Yöneticilerinin güvenlik, maliyet ve verimlilik açısından başarılı sonuçlara ulaşılıyor” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun