Araştırma 26 KASIM 2015 / 15:12

Rus uçağının düşürülmesinin ardından sosyal medyadaki tepkiler analiz edildi

24 Kasım sabah saat 09:20’de Suriye sınırında Türkiye hava sahasını ihlal eden SU-24 tipi bir Rus savaş uçağının Türk F-16 jetleri tarafından düşürülmesinin ardından, sosyal medyada konuşulanlar, sosyal medya ölçme ve araştırma şirketi Somera tarafından analiz edildi.

Somera’nın dünya genelindeki paylaşımları inceleyerek çıkardığı profile göre yaklaşık 800 bin iletinin konusu bu olay olurken, olayla ilgili en çok ileti sırasıyla ABD, İngiltere ve Türkiye’den paylaşıldı. Rus uçağının düşürülmesi ardından Türkiye ile Rusya’nın gerçekleştirildiği ortak projeler içinde sırasıyla en çok konuşulan konular doğalgaz ve iki ülke arasındaki turizm faaliyetleri ile Rus şirketinin kazandığı Akkuyu nükleer santral ihalesi oldu. 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun