Araştırma 20 KASIM 2015 / 10:20

Penta Türkiye’nin en dijital şirketi oldu

Penta Teknoloji, Accenture Dijitalleşme Endeksi Raporu sonuçlarına göre, “Bilgi ve İletişim Teknolojisi Ekipmanlarının Toptan Ticareti” kategorisinde Türkiye'nin en dijital şirketi oldu.

Accenture‘ın birçok ülkede uyguladığı ve o ülkenin önde gelen şirketlerinin dijital yetkinliklerini ve dijital dönüşüm yolculuklarında nerede olduklarını ölçümlediği Accenture Dijitalleşme Endeksi Raporu kapsamında, Türkiye’nin En Dijital Şirketleri’nin yer aldığı “EnDijital100” listesi açıklandı.  

Türkiye’nin teknoloji dağıtıcılarından Penta Teknoloji, "Accenture Dijitalleşme Endeksi Türkiye Raporu" sonuçlarına göre, “Bilgi ve İletişim Teknolojisi Ekipmanlarının Toptan Ticareti” kategorisinde Türkiye'nin en dijital şirketi oldu.

Dijitalleşme sürecinde gelinen noktanın özel bir çabadan ziyade, şirketin iş faydasını öne çıkaran yaklaşımının doğal sonucu olduğunun altını çizen Penta Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Yasemin Budak, konu hakkındaki görüşlerini şu sözlerle dile getirdi:

"Accenture Dijitalleşme Endeksi Türkiye Raporu hazırlanırken gerçekleştirilen değerlendirme çalışmalarında dikkat çeken dijitalleşme örnekleri arasında Penta’nın B2B sitesi Bayinet’in uygulamaları yer aldı. Öne çıkan diğer noktalar ise müşteri ve iç süreçler arasındaki entegrasyon, CRM ve Çağrı Merkezi entegrasyonu ile müşteri memnuniyetinin hedeflenmesi; satışı destekleyen SAP ve CRM uygulamaları, müşteriye ve son kullanıcıya sunulan inovatif Bulut Portal, Lojistik otomasyon servisleri, Penta’nın operasyonel verimliliği açısından iş süreci/iş akışı uygulamaları ile yönetilebilir bir ortam için iş zekası ve raporlamanın web ve mobilden sunulmasını mümkün kılan ve bulut kullanımı da içeren güçlü BT altyapısı oldu."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun