Araştırma 16 HAZİRAN 2016 / 10:15

Oracle ve Snapchat işbirliğine gidiyor

Snapchat’e reklam verenler için yapılan yeni ölçüm araştırması, reklam kampanyalarının yüzde 92’sinin çevrimdışı satışlarda olumlu bir artışa neden olduğunu gösteriyor.

Oracle ve Snapchat, dijital reklamcılığın fiziksel dünya üzerindeki etkisini ölçmek için işbirliği yaptıklarını duyurdu. Oracle Veri Bulutu ve Snapchat birlikte Snapchat’te gerçekleştirilen pazarlama kampanyaları sayesinde mağaza satışlarındaki artışı ölçüyor. Kampanyaların mağaza içi satışlar üzerindeki etkisini analiz etmek suretiyle Oracle Veri Bulutu, paketlenmiş tüketici ürünleri alanında reklam verenlerin, Snapchat üzerinde devam eden pazarlama çalışmalarını ölçmelerine ve daha da geliştirmelerine yardımcı olacak.
 
Oracle Veri Bulutu ayrıca önde gelen kozmetik, kişisel bakım, temizlik, hazır gıda ve içki markalarının Snapchat üzerinde sürdürdüğü 12 farklı paketlenmiş tüketici ürünü kampanyasıyla mağaza içi satışlarda gerçekleşen artışın analiz edildiği yeni bir araştırmayı da yayınladı. Elde edilen bulgular şunları gösteriyor:

Snapchat’teki reklam kampanyalarının yüze 92’si, mağaza içi satışlarda önemli bir artış sağlıyor
Snapchat reklam kampanyaları, satışlardaki artışın temel etken olduğu tüm önemli ölçüm alanlarında Oracle Veri Bulutu normlarını aşıyor. 
 
Oracle Veri Bulutu, 3 trilyon dolardan fazla değerdeki tüketici işlemleri verilerine, 2 milyar küresel tüketici profiline ve 1500’den fazla veri iş ortağına erişebilen, ‘hizmet olarak veri’ çözümü. Oracle Veri Bulutu, aralarında yayıncı borsaları, reklam ağları, DMP’ler ve acenta satın alma masalarının da yer aldığı, 200’den fazla büyük çaplı medya şirketiyle verilerini entegre ediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun