Araştırma 26 KASIM 2015 / 10:29

Kullanıcıların çoğu alan adlarını sosyal medya hesaplarına yönlendiriyor

Mayıs 2014’ten bu yana elde ettiği verileri değerlendiren GoDaddy, son 18 ayda alan adlarını sosyal medya sitelerine yönlendiren müşterilerin sayısının yüzde 37 arttığını açıkladı.

GoDaddy EMEA Bölge Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi, konuyla ilgili olarak, “İnsanların çevrimiçi dünyada kimlikleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istediği açıkça ortada. Sosyal medya profilleri kim oldukları yansıtıyor. Ancak aynı zamanda kendilerini temsil eden, kendilerine ait olan bir adrese de sahip olmak istiyorlar. Türkiye’deki müşteriler de böyle düşünüyor; platformlar arasında dolaşabilme esnekliğine sahip olmak ve bunların her biri için yeni bir web adresi almak mecburiyetinde kalmamayı tercih ediyorlar” dedi.
 
Bu değişimi fark eden tek şirket GoDaddy değil. .com alan adlarının kayıt otoritesi Verisign da yılın ilk çeyreğine oranla ikinci çeyrekte Facebook ve LinkedIn gibi sayfalara yönlendirilen alan adlarında yüzde 10’luk artış gördüklerini açıkladı.
 
GoDaddy, bu bulgular doğrultusunda insanların alan adlarını sosyal medya profillerine yönlendirmelerini kolaylaştırıyor. Yeni bir alan adı kaydı yapanlar, GoDaddy’nin sitesinde “Kişisel Alan Adları” sayfasını ziyaret ederek Facebook, LinkedIn, Twitter veya Tumblr’ı seçebiliyor. Ödeme kısmında sosyal medya hesaplarının adresini girmeleri yeterli; geriye kalan yönlendirme işlemi GoDaddy tarafından yapılıyor.
 
ETİKETLER : GoDady Alan adları
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun