Araştırma 19 KASIM 2015 / 14:49

Hindistan'ın internet kullanıcı sayısı yüzde 49 arttı

Hindistan İnternet ve Mobil Derneği’nin gerçekleştirdiği pazar araştırmasına göre; Aralık ayında Hindistan'daki internet kullanıcı sayısı, ABD’yi geride bırakacak.

Hindistan’ın 35 şehrinde IMRV International adlı araştırma şirketi tarafından yapılan araştırma sonuçları, Hindistan’ın internet kullanıcı sayısının arttığını ortaya koyuyor. Araştırmada Ekim ayı itibariyle 375 milyon internet kullanıcısı bulunan Hindistan’ın, Aralık ayında ABD’yi geride bırakarak Çin’in ardından ikinci sıraya yerleşeceğini belirtiliyor.

Geçen yıla göre internet kullanıcı sayısı yüzde 49 artan Hindistan’da, Haziran 2016’ya kadar bu rakamın 462 milyonu bulması bekleniyor.  Aralık 2015’te 306 milyon kullanıcının internete mobil cihazları üzerinden bağlanacağı tahmin ediliyor. Bu sonuçlar, Google ve Facebook’un Hindistan'da internet kullanımını arttırmak adına yaptığı çalışmaların başarıya ulaştığını gösteriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun