Araştırma 15 EYLÜL 2015 / 10:15

EMC XtremIO 1 milyar USD’lık ön sipariş aldı

EMC Corporation, EMC XtremIO tamamı flash dizilim çözümünü EMC Corporation, EMC XtremIO pazara sunulmasından yalnızca 18 ay geçmesine karşın şimdiden 1 milyar dolarlık ön sipariş aldığını duyurdu.EMC’nin 2015 ikinci çeyrek gelirlerinde de açıklandığı gibi XtremIO’dan elde edilen gelirler geçen seneki aynı döneme oranla yüzde 300 arttı. Bu artışla EMC XtremIO tamamı flash dizilimler pazarındaki liderliğini korudu.

XtremeIO’nun kendine özgü mimarisiyle tamamı flash dizilim kategorisinde çığır açan özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

İçerik tabanlı veri yerleştirme sistemi doğal olarak dengeli ve tüm SSD’ler ve sistemin kontrol birimleri içinde belirli bir yüzde içinde optimum düzeyde tutuyor ve ikinci kopya verileri veri yolu içinde ortadan kaldırıyor.

İki Aşamalı Metaveri Motoru sistemin, flash teknolojisinin doğasında bulunan rastgele erişim özelliğinden tamamen faydalanmasını sağlıyor ve veriyi sistem içinde arka plan görevlerini gerçekleştiren programları temizleme süreçlerigerekmeksizin rasgele yerleştiriyor. Bu da çöp toplama sistemi kullanan diğer flash sistemlerine göre IOPS performansında temizlik süreçlerinin neden olduğu yüzde 50’lik düşüşü, bekleme süresindeki yüzde 1000’e kadar artışı ve flash dayanıklılığındaki yüzde 10’a kadar kaybı ortadan kaldırıyor.

XtremIO Veri Koruma (XDP) flash’a özel bir algoritma ve SSD hatalarına karşı sistemi korurken, geleneksel RAID sistemlerine oranla 6 kat daha fazla kullanılabilir kapasite sunuyor.

Paylaşımlı Metaveri Belleği sistemin en kapsamlı performansı sunmasına olanak sağlıyor ve halihazırda dizilimin içinde bulunan verileri hızlı bir şekilde klonlayarak sanal makinelerin konuşlandırılması gibi yaygın işlemleri olağanüstü hızlandırıyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun