Araç İçi 20 ŞUBAT 2016 / 12:00

Volvo anahtarsız sürüş deneyimine başlıyor

Otomotiv dünyasındaki dönüşüm tüm hızıyla devam ederken, Volvo da bu dönüşüme kayıtsız kalmamayı sürdürüyor.

Otomotiv dünyası önemli bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Otomobil üreticiler, özellikle sürücüsüz ve elektrikli araç konseptleri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirirken Volvo, önemli bir teknolojiyi hayata geçirmek için gün sayıyor. 

Yeni geliştirilen bir akıllı telefon uygulamasıyla, araçların anahtar gerekinimini ortadan kaldırmaya hazırlanan Volvo, yeni uygulamanın tanıtımını Mobile World Congress'te gerçekleştirecek. 2017 yılında kullanılmaya başlanması beklenen teknoloji ile birlikte araç sahipleri, bluetooth bağlantısı üzerinden araçlarının kilitlerini açıp, kapatma gibi özellikleri kullanabilecekler.
 

Buna ek olarak araç sahipleri, uygulamayı kullanarak kendileri dışındaki kullanıcılarına bir defaya mahsus kilit açma yetkisi verebiliyorlar. Bu sayede özellikle acil durumlarda, anahtarın ulaştırılması gibi sorunlar ortadan kalkabilir. Bu özellikten daha çok araç kiralama ve paylaşım servislerinin faydalanacağını da ekleyebiliriz.

Konuyla ilgili daha geniş bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun