Araç İçi 27 OCAK 2016 / 16:01

Uber şoförleri GPS ile takip edecek

Şoförler konusunda kullanıcılarından şikayetler alan Uber, bu konuda harekete geçiyor.

Hizmet vermeye başladığı ilk dönemlerde sürücüler konusunda sorunlar yaşayan Uber, bu konuda kendini geliştirmeye devam ediyor. Sürücülerin yolculuk esnasında aşırı hızlanmaları, ani fren yapmaları gibi şikayetlerin artmasıyla birlikte sürücüleri izleyebilecek bir program üzerinde çalışan Uber, bu konuda somut adımlar atmaya başlıyor. 

Arstechnica'da yer alan habere göre Uber, Houston’da test edilmeye başlanan program ile birlikte kullanıcıların şoförler hakkındaki eleştirilerine çok daha hızlı bir şekilde yanıt vermeyi amaçlıyor. Konuyla ilgili bilgiler veren Uber’in güvenlik şefi Joe Sullivan, sürücülerin telefonlarında yer alan jirometrelerden yararlanacaklarını ifade ederken, bu sayede jirometrelerin ölçebildiği küçük hareketleri tespit edebileceklerini söyledi. Bunun yanı sıra yine telefonlarda yer alan GPS ve ivmeölçer gibi özelliklerden de faydalanacaklarını dile getiren Sullivan, bu sayede yolculuk hakkında kesin ve detaylı veriler elde edeceklerini altını çizdi. 

Elde edilen veriler ile birlikte şoförlere sürüş yöntemleri konusunda uyarılar getirecek olan Uber, müşterilerine sunduğu hizmetin kalitesini de artırmış olacak. 
ETİKETLER : uber gps uber gps