Araç İçi 15 EYLÜL 2015 / 15:22

TomTom'dan kendi kendine giden otomobiller için özel harita

Almanya, TomTom’un tüm karayollarını kapsayan otomatik sürüş haritasını tamamladığı ilk ülke oldu. 24 bin kilometrelik harita, kendi kendine giden araçlar için yolları 3 boyutlu olarak sunuyor

TomTom, Almanya’nın tamamını 3 boyutlu olarak haritalandı. TomTom'un Almanya otomatik sürüş haritası, tüm otoban ağını kapsayan 24.000 kilometrelik yol için şeritli 3D harita sunuyor. TomTom'un haritası, yolun son derece doğru olarak tanımlanmış bir modelini sunarak kendi kendine giden otomobillerin (self-driving car) sensörleri görmesini sağlıyor.

TomTom Otomotiv Yönetici Direktörü Antoine Saucier konuyla ilgili şunları söyledi: “Almanya için otomatik sürüş haritası sağlamamızdaki güç ve yeteneğimiz, harita yapımı mühendisliğimizin ve otomotiv pazarının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik devam eden söz ve taahhütümüzün bir göstergesidir. Teknoloji inovasyonunun liderlerinden TomTom olarak, yüksek otomasyonlu sürüşü bir gerçekliğe dönüştürmekteki rolümüzden heyecan duymaktayız.”Şerit ve bariyerleri görüyor

Almanya otoyol ağı TomTom Otomatik Sürüş Haritası, yolun son derece doğru ve gerçekçi bir temsilini sağlıyor. Harita aşağıdaki özellikleri/nitelikleri de içeriyor:

  • - 3D geometrili merkez şeritler, şerit bölücüler, yol sınırları ve yol bariyerleri

  • - Şerit bağımlı hız limitleri ve şerit bölücü işaretleme çeşitleri


Bu gelişmiş harita özellikleri, daha yumuşak, daha güvenli ve daha verimli sürüş senaryoları desteklerken aracın görüş yelpazesini de genişletiyor. Geleceğin kendi kendine giden otomobillerin (self-driving car) sensörlerinin ötesini görmesini sağlayan TomTom Otomatik Sürüş Haritası aynı zamanda eko-adaptif cruise control’un gelişmiş versiyonları (ACC), şerit düzey rehberliği ve tahmini motor kontrolü gibi ileri sürüş uygulamaları için de kullanılabiliyor.
ETİKETLER : 3d harita TomTOm
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun