Araç İçi 08 NİSAN 2016 / 16:01

Tesla Model 3 ile kendi beklentilerini aşıyor

Tesla, Model 3 ile dikkat çekmeye devam ediyor. Şirket, sadece bir hafta içerisinde 325 bin sipariş almayı başardı.

Geçtiğimiz hafta yeni nesil araç serisini görücüye çıkaran Tesla, bu işten epeyce karlı çıkacak gibi görünüyor. 35 bin dolar fiyat etiketine sahip olan şu ana dek aldığı 325 bin siparişle geniş kitlelere yayılma iddiasının altını doldurabilecek gibi görünüyor. Tesla Model 3’ün tanıtım etkinliğinde konuşan Tesla CEO’su Elon Musk, Model 3’ün 35 bin dolara alınabilecek en iyi otomobillerden biri olduğunu iddia etmiş, aracın otomobil pazarındaki en güvenli araçlardan biri olduğunu vurgulamıştı. Musk, siparişlerin ve gelecek diğer siparişlerin teslimatlarına 2017 yılında başlayacaklarının altını çizmişti.

Önsipariş döneminden önceki öngörülerin iki katına sadece 1 haftada ulaşan Tesla, bu önsiparişlerin tümünü teslim etmesi durumunda tarihin en başarılı girişlerinden birine de imza atmış olacak. Model 3 konusunda tüketicilerden büyük ilgi gören şirket, bu sayede hem Model X’te yaşanan düşüşü unuttururken, büyük bir reklam kampanyası düzenlemediği Model 3 için de doğal bir reklam kampanyası yaratmış oldu.

Konuyla ilgili geniş bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun