Araç İçi 13 HAZİRAN 2016 / 15:15

Qualcomm otomotiv çözüm yelpazesini geliştiriyor

Qualcomm, yeni nesil bağlantılı araçlarda gelişmiş ve kompleks bağlanırlık dönüşümünü hızlandırmak amacıyla “Bağlantılı Araç Referans Platformu” geliştirdiğini duyurdu.

20’yi aşkın otomobil üreticisi için şu ana kadar 340 milyondan fazla çip sevkiyatı yaparak bağlantılı otomotiv alanına yönelik çalışmalarını sürdüren Qualcomm, geliştirilen platform ile kablosuz koekzistans gibi sorunların çözümü ve araç içi donanım mimarilerinin desteklenmesi de amaçlanıyor.  

Bağlantılı Araç Referans Platformu, otomobil üreticilerinin ve tedarikçilerinin Qualcomm’un yol haritası temel alarak geliştirilmiş modül ve çözümlerini kullanan bağlantı tasarımlarını; keşfetmelerini, prototiplerini yapmalarını ve pazara sunmalarını mümkün kılmayı amaçlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nakul Duggal, “Bağlantılı Araç Referans Platformu ile Qualcomm Technologies; otomobil üreticileri, modül OEM müşterileri ve geliştiriciler için ölçeklenebilirliği, modülerliği ve güvenliği öne çıkararak araç içerisinde modern çoklu kablosuz teknolojileri yönetmelerini ve entegre etmelerini sağlayacak bir platform geliştirdi. Gelecek araç tasarımları için gelişmiş bağlantı çözümleri ve hizmetlerini hayata geçirmeye yardımcı olacak bu platformu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi. 

Qualcomm Bağlantılı Araç Referans Platformu’nun 2016 yılının sonunda kullanıma sunulması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun