Araç İçi 08 NİSAN 2016 / 16:03

Google sürücüsüz araçları ile Arizona'da

Sürücüsüz otomobil konusundaki çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Google, prototip araçlarını farklı test koşullarında denemeye devam ediyor. Şirketin son durağı ise Arizona olacak.

Sürücüsüz otomobiller henüz yollara çıkmasa da, bu konuda şirketlerin yoğun bir çalışma ve rekabet içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu şirketler arasında yer alan Google da, sürücüsüz otomobilini farklı hava koşullarında test etmeye devam ediyor. Sürücüsüz aracı hava sıcaklığının ve toz oranının yüksek olduğunu Arizona Phoenix’te test edecek olan şirket, bu sayede otonom aracın dayanıklılığını görmüş olacak.

Hali hazırda 2,4 milyon kilometre yol kateden otonom araçlar, buna karşın genellikle engebesiz, hava koşullarının iyi olduğu şehirlerde ve bölgelerde test edildi. Buna karşın bu testlerde ufak da olsa kazalara karışan araçlar, geçtiğimiz dönemde çok yağışlı bir bölge olan Washington’da test edilmişti. Phoenix’e taşınacak testlerle beraber araçların yüksek sıcaklığa karşı tepkilerini görecek olan Google, çok daha sağlam ve dayanıklı araçlar üretebilecek.

Konuyla ilgili geniş bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.