Araç İçi 11 ŞUBAT 2016 / 12:15

Google'ın otonom araçları beklenenden önce yollara çıkabilir

Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı sürücüsüz otomobilleri için oldukça kritik bir karar alındı.

Google, uzunca bir süredir sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu konudaki çalışmalarını hız kesmeden sürdüren şirket, ABD Ulusal Otoyol Ulaşımı Güvenliği İdaresi  aldığı kararla birlikte sürücüsüz otomobillerini beklenenden çok daha erken bir tarihte yola çıkarabilir.

NHTSA ABD Ulusal Otoyol Ulaşımı Güvenliği İdaresi (NHTSA), aldığı kararla birlikte Google'nın sürücüsüz otomobillerinin bilgisayarlarının "sürücü" olarak tanımlanabileceğini bildiren bir yazıyı Google'a gönderdi. Sürücüsüz otomobilleri, günümüzdeki otoyol güvenlik kurallarına uygun hala getirme konusunda sıkıntılar yaşayan Google ve NHTSA, geçici olarak alınan bu kararla birlikte önemli bir adım atmış oldular. 

İlerleyen süreçte NHTSA'in Google ile yapacağı görüşmelerde sürücüsüz otomobil konseptinin, güvenlik kurallarına uyumu konusuna eğileceği ifade edilirken, ilerleyen günlerde bu konuyla ilgili ilginç gelişmelerin yaşanacağını ifade edebiliriz. 

http://www.theverge.com/2016/2/9/10955618/google-self-driving-autonomous-car-nhtsaKonuyla ilgili detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun