Araç İçi 05 NİSAN 2016 / 15:04

Google Auto kapsama alanını genişletti

Google, araç içi sistemleri konusunda önemli bir adım attı. Şirket, Google Auto'yu 18 ülkede daha hizmete açtı.

Elektrikli ve sürücüsüz otomobiller, son dönemin gündem maddeleri arasında yer alıyor. Otomobil üreticileri ve teknoloji şirketlerinin bu konular öelindeki çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Google araç içi sistemler konusunda da elini sıkı tutuyor.

TechCrunch'ta yer alan habere göre, Google Auto'yu 18 ülkede daha hizmete açan Google, bu sayede araç içi sistemler konusunda daha fazla geri dönüş alarak, Google Auto'yu geliştirebilme fırsatı yakalayacak. Hali hazırda otomobil üreticileriyle Google Auto'nun araçlarda önyüklü olarak gelmesi konusunda anlaşma zemini arayan şirket, anlaşma sürecinin olumlu tamamlanmasıyla birlikte bu alanda çok daha rahat hareket edebilecek.

Apple Car Play ile de önemli bir rekabetin içerisinde olan Google, Arjantin, Avusturya, Bolivya, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Guatemala, Hindistan, Kolombiya, Kosta Rika, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Rusya, Şili, Uruguay ve Venezuela Google Auto'nun yeni durakları oldular.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun