Araç İçi 04 OCAK 2016 / 10:52

Ford CarPlay ve Android Auto için geri sayıma geçti

Akıllı araç konsepti üzerine çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Ford, önümüzdeki yıl için çizdiği yol haritasını ortaya koydu.

Sürücüsüz otomobil konusundaki çalışmalarını sürdüren Ford, önümüzdeki yıl içerisinde üreteceği otomobillerde CarPlay ve Android Auto araç içi bilgi ve eğlence sistemlerine yer vermeye hazırlanıyor.

The Verge’de yer alan habere göre, Apple ve Google ile yaptığı araç içi bilgi ve eğlence sistemi planlarını ortaya koyan Ford, Kuzey Amerika’da üretmeye hazırlandığı 2017 model araçların tamamında Sync 3 bilgi ve eğlence sistemlerine yer verecek. Bu yıl içerisinde üretilecek araçlara da güncelleme desteği vereceğini açıklayan Ford, bu sayede müşterilerinin CarPlay ve Android Auto sistemlerinden faydalanmalarına olanak sağlayacak. 

Akıllı araçlar ve araç içi bilgi ve eğlence sistemleri konusunda elini çok da hızlı tutmayan Ford, bu hamlesiyle birlikte, müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlıyor. Akıllı araç konsepti konusunda bekle ve gör politikasını izleyen şirket, Apple ve Google ile yaptığı anlaşmalarla bu konudaki tavrını da rafa kaldırmış gibi görünüyor. Bilindiği üzere sürücüsüz araç konsepti üzerine çalışmalarını sürdüren Ford, geçtiğimiz günlerde bu konuda Google ile ortaklığa girebileceği konusunda haberler çıkmıştı. 

Araç içi sistemler ve sürücüsüz oromobil konusundaki çalışmalarına hız veren şirketin, bir sonraki hamlesini de merakla bekliyoruz.