Araç İçi 16 HAZİRAN 2016 / 10:54

Elektrikli Harley Davidson 5 sene sonra yollarda

Harley Davidson, elektrikli motorsiklet konusunda atılım yapmaya hazırlanıyor. Şirket, elektrikli motorsikletin 5 sene içerisinde yollarda olacağını duyurdu.

Özellikle son birkaç yıl içerisinde hem otomobil üreticileri hem de teknoloji şirketleri elektrikli otomobiller ya da sürücüsüz otomobiller konusunda önemli yatırımlar yapıyor. Daha çok otomobil ve araçiçi teknolojilere yönelik olan bu yatırım ve girişimlere bir yenisi daha eklendi. Bir süreir Project Livewire adıyla elektrikli motorsiklet üzerine çalışmalar gerçekleştiren Harley Davidson, bu konuda somut adımların 5 sene içerisinde atılacağını duyurdu.

Harley Davidson Kıdemli Başkan Yardımcısı Sean Cummings tarafından yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki 5 yıl içerisinde elektrikli motorsiklet konusunda önemli adımlar atılacağı ifade edilirken, üretilecek motorsikletin tasarımı konusunda bilgi vermekten kaçınıldı.

Elektrikli motor üretimi konusunda en önemli sorun olarak araçların kat edebileceği mesafe olarak gösteriliyor. Otomobillerde kullanılan bataryaların, motorsikletler üzerinde kullanılmasının oldukça zor. Hali hazırda Livewire konsepti ile geliştirilen motorların sahip oldukları batarya ile ancak 100 km yol alabilmesi büyük bir problem olarak göze çarparken, Harley Davidson yetkilileri bu problemi aşıp, sorunsuz bir sürüş deneyimi yaratmayı hedefliyorlar. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun