Ar-Ge 10 HAZİRAN 2014 / 11:21

Yaratıcı fikirler kazanmak için yarışıyor

Intel tarafından Türkiye’de bu yıl 2’incisi düzenlenen Intel Challenge Türkiye, Endeavor, Girişim Fabrikası ve Webrazzi işbirliğiyle gerçekleşiyor. Yarışmanın amacı, genç ve dinamik girişimcilerin kurduğu, belli bir olgunluğa erişmiş girişimlerin Silikon Vadisi deneyimi yaşamasına, küresel pazarlara açılma fırsatı elde etmesine destek olmak.

Türkiye birincisi 3–6 Kasım 2014 tarihlerinde Amerika’da UC Berkeley Üniversitesi’nde düzenlenecek “Intel Global Challenge”ta Türkiye’yi temsil edecek. Ayrıca 100 bin dolar değerindeki büyük para ödülü için yarışacak. İlk 10’a girecek girişimler ise Girişim Fabrikası tarafından verilecek, eğitim ve mentorluk içeren bootcamp’e katılmaya hak kazanacak.

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, bu organizasyonun proje üreten ve girişimcilik ruhu taşıyan gençler için çok önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Bu seneki yarışmada giyilebilir teknolojiler, gömülü sistemler ve nesnelerin interneti alanlarında geliştirilecek yaratıcı ürünlerin, akıllı teknolojiler ve etkileşimli web-mobil uygulamalarının öne çıkması bekleniyor. Intel Challenge Türkiye yarışmasının son başvuru tarihi 30 Haziran. Jüri tarafından seçilecek birinci ise 25 Eylül’de gerçekleşecek Webrazzi Summit’te açıklanacak.

Başvuru ve daha fazla bilgi için: www.intelchallengeturkey.com

 
ETİKETLER : intel
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun