Ar-Ge 27 HAZİRAN 2016 / 09:00

Tesla Asya pazarında hedef büyütüyor

Geçtiğimiz Nisan ayında tanıttığı Model 3 ile hedef büyüten Tesla, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Nisan ayında Model 3’ü tanıtan, Mayıs ayı sonunda da Nevada’da devasa bir alana batarya fabrikası kuracağını açıklayan Tesla, Asya pazarına yönelik önemli bir hamle yaptı. Bir süredir Çin’i merkez alarak Asya pazarındaki organizasyonunu güçlendirmek için zemin hazırlamak için çalışmalar gerçekleştiren şirket, somut adım atmaya hazırlanıyor.

Bu doğrultuda Çin hükümetinin sahibi olduğu Jinqiao Group ile anlaşmaya varan Tesla, fabrika için gereken 9 milyar doları da Jnqiao Group ile paylaşacak. Şangay’da kurulması planlanan fabrika için 4,5 milyar dolar yatırım yapmaya hazırlanan şirket, bahsi geçen devasa tesis ile özellikle Asya’da kendisine önemli bir manevra alanı yaratmış olacak. Üretiminin bir bölümünü Çin’e taşıyacak olan şirket, bu sayede devlete ödemek zorunda olduğu ithalat vergisinden de kurtulacak. Şirket, bunun yanı sıra araç sevkiyatı konusunda da elini rahatlatacak.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun