Ar-Ge 13 OCAK 2016 / 11:39

Tesla-Apple rekabetinin kazananı tüketici olacak

Tesla CEO'su Elon Musk, Apple'ın elektrikli otomobil çalışmalarının artık bir sır olmaktan çıktığını belirtirken, bu rekabetten karlı çıkanın tüketici olacağını vurguladı.

Tesla CEO'su Elon Musk, elektrik araba konseptinin hızlı bir şekilde yayıldığını ifade etti. Birçok otomobil üreticisinin elektrikli araba sınıfı oluşturmaya başladığına dikkat çeken Musk, bu noktada Apple'ın çalışmalarının da artık bir sır olmaktan çıktığını söyledi.

BBC'de yer alan röportaja göre, Apple'ın son dönemde çok fazla mühendisi bünyesine kattığını dile getiren Tesla CEO'su Elon Musk, Apple'ın bu çalışmalarını "sır" olarak saklamasına gerek olmadığını belirtti. Apple'ın sektöre giriş yapmasının kendileri için olumsuz bir durum oluşturmayacağını söyleyen Musk, Apple gibi önemli şirketlerin pazara dahil olmasıyla birlikte ekosistemin genişleyeceğini söyledi.

Ekosistemin genişlemesinin üretilecek araçlar üzerinde de olumlu etkileri olacağının altını çizen Elon Musk, bu durumun en çok tüketicilere yarayacağını söyledi. 

Sürücüsüz otomobil konusuna da değinen Musk, Tesla, Apple ve Google gibi şirketlerin bu konudaki çalışmalarının gelecek için umut verici olduğunu dile getirirken, gelecekte insanların sürücüsüz otomobillerden başka araç tercih etmeyeceklerini iddia etti.