Ar-Ge 05 ŞUBAT 2016 / 14:33

Space X Falcon 9'u modifiye edecek

Falcon 9 adlı roketin karaya dikey olarak indirilmesi, Space X'e ilham vermiş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında Falcon 9 adlı roketi karaya dikey şekilde indirmeyi başaran Space X, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Space X CEO'su Elon Musk'un Falcon 9 için her ne kadar "tekrar uzaya çıkmayacak." şeklinde açıklamalarda bulunsa da, görünen o ki Space X'in henüz Falcon 9 ile işi bitmemiş.

Gerçekleştirdiği uzay yolculuğundan sonra karaya iniş yapmayı başaran Falcon 9, karaya indikten sonra Space X mühendisleri tarafından detaylı bir şekilde incelenmiş, bir iki ufak sorun dışında roket oldukça sağlıklı bir şekilde dünyaya geri dönmeyi başardığı açıklanmıştı. 

Yeni bir uzay yolculuğu için testler gerçekleştiren Space X, bu çalışmalarını Falcon 9 üzerinde yapmaya karar verdi. The Verge'de yer alan habere göre, yeni bir roketin oluşturacağı maliyet ve olası aksiliklerle uğraşmak istemeyen şirket, hali hazırda başarı kazanmış Falcon 9 üzerinde testler gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Düzenlemelerin içeriği konusunda net bir bilgi vermekten kaçınan Space X yetkilileri, bu yıl içerisinde uzaya yeni bir roket göndermek istediklerini vurguladılar. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun