Ar-Ge 29 ŞUBAT 2016 / 10:53

Sony VR için yeni patent satın aldı

Sanal gerçeklik alanındaki yatırımlarına hız kesmeden devam eden Sony, yeni bir patentin sahibi oldu.

Sanal gerçeklik kendi pazarını oluştururken, şirketlerin de sanal gerçeklik ürünlerini farklılaştırma çabaları da devam ediyor. Bu konuda önemli çalışmalar yürüten Sony, yeni bir patentin sahibi oldu. 

PlayStation VR için satın alınan yeni patentin kontrol cihazlarını ortadan kaldırması beklenirken, yeni patent ile birlikte tüm kontrollerin ele ve bileğe takılacak bir aparat tarafından sağlanacak. Yeni patent ile beraber PlayStation VR, tam manasıyla "giyilebilir teknoloji" ve "sanal gerçeklik" teknolojilerini bir ptada eritecek. Eldiven benzeri bir yapıda olması beklenen yeni teknoloji, sadece parmak ve bilek hareketleri ile beraber, oyun kumandası gibi gereçlere ihtiyacı da ortadan kaldıracak. 

Yeni teknolojinin PlayStation VR'a hızlı bir şekilde giriş yapması beklenmiyor. Buna karşın Sony'nin VR konusundaki hamlelerini göz önüne alırsak, şirketin bu teknoloji için çok fazla beklemeyeceğini söyleyebiliriz. 

Konuyla ilgili daha geniş bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun