Ar-Ge 13 EYLÜL 2013 / 14:15

Selçuk Üniversitesi su geçirmeyen kağıt üretti

Selçuk Üniversitesi Nanoteknolojik yöntemle ürettiği su geçirmeyen kağıt ve kumaşları KONEXPO'da sergiledi.

Selçuk'ta geliştirildi

‘’Tarihi Başkentler Feshane’de Buluşuyor’’sloganı ile Konya,Karaman, Edirne ve İstanbul’u buluşturan etkinlik İstanbul Feshane’de gerçekleştiriliyor. Etkinliğe farklı bilimsel alanlardan oluşan renkli bir standla katılan Selçuk Üniversitesi, İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde üretilen su geçirmeyen, nefes alan kağıt ve kumaşları sergiledi. Nanoteknolojik yöntemle üretilen ürünlerle ilgili katılımcılara bilgi veren İLTEK Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mahmut Kuş, ‘’İnce film kaplama teknolojisine dayalı olan esnek elektronik veya su geçirmeyen malzemeler tamamen merkezimizde kurulu olan sistemlerle kendi araştırmacılarımız tarafından üretilmektedir. Günümüz elektronik görüntü ve enerji teknolojisinin en gözde konusu olan organik esnek elektronikler, bunun yanısıra gerek askeri amaçlı gerekse günlük kullanımda oldukça önemi nefes alan ancak su ve kir tutmayan kağıt, kumaş ve diğer kaplanabilir ürünler ilk adımdan itibaren merkezimizde üretilmektedir.’’ dedi.

'Özdemir: 'Teknoloji yüz akımız'

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONSİAD) düzenlediği ‘KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği katılımcılar su geçirmeyen kağıt ve kumaşlar ile organik malzemelerden yapılan elektronik aygıtları ilgiyle inceledi. Çevre Eski Bakanı Ali Talip Özdemir, ‘’Selçuk Üniversitesi nereden nerelere geldi. Burada gördüklerim karşısında gurur duydum. Bu tür ileri teknoloji ürünlerinin üretimi için sanayicilerimiz gözü kapalı destek vermeli. Bu ve benzeri yüksek teknoloji ürünleri ülkemizin yüz akıdır.’’ dedi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun