Ar-Ge 03 MART 2016 / 13:38

Sanal gerçeklik pazarına Intel de dahil oluyor

Sanal gerçeklik başlıkları konusunda somut adımlar atmaya başlayan teknoloji şirketlerinin arasına Intel de katıldı.

Hızlı bir şekilde gelişen ve neredeyse her gün yeni bir haberin gündeme geldiği sanal gerçeklik pazarı, yeni şirketlerin katılımıyla büyümeye devam ediyor. HTC'nin ve Microsoft'un Vive ve HoloLens ile attığı sağlam ve somut adımların ardından Intel'in de pazara dahil olmasıyla birlikte rekabetin artması bekleniyor. 

The Wall Street Journal'da yer alan habere göre sanal gerçeklik başlığı üzerine çalışmalar gerçekleştirmeye başlayan Intel, bu noktada rakiplerinden biraz farklı hareket edecek. Şirket, geliştireceği sanal gerçeklik prototipi ile bu alanda başlık üretmek isteyen şirketlere de yol göstermeyi planlarken, bir yandan da kendi ekosistemine yarar sağlayacak.  

Intel, her ne kadar pazardaki diğer rakipleri kadar erken bir giriş yapmasa da, daha önce sanal gerçeklik üzerine gerçekleştirdiği çalışmalar ve bu yöndeki satın almalar, şirketin bu konu üzerindeki yetkinliğini ortaya koyuyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun