Ar-Ge 04 MART 2015 / 15:17

Parrot kablosuz teknolojileri Solidworks ile geliştiriyor

Dassault Systèmes, kablosuz ileri teknoloji ürünlerinin geliştiricisi ve pazarlamacısı Parrot şirketinin, piyasaya sürülecek bir drone serisi için karmaşık 3D şekiller tasarlamak amacıyla SOLIDWORKS Industrial Design uygulamasını kullandığını duyurdu.Drone'lar ya da insansız hava araçları, tamamen tüketici keyfinden kaynaklanan ya da ticari ve askeri sektörlerdeki potansiyel uygulamalara kadar değişen birçok farklı nedenle gelişmekte olan bir sektöre dönüştü. Yapı, ağırlık, denge, boyut, manevra kabiliyeti ve güç unsurlarına getirilecek teknolojik iyileştirmeler bir drone'un piyasadaki değeri için oldukça önemli.

SOLIDWORKS Industrial Design, sosyal, kavramsal ve işbirlikçi tasarım dünyasını günümüz deneyim çağının gerektirdiği şekilde kucaklıyor. Konseptten başlayarak nihai ürüne kadar ve her zaman, her yerde tasarım yapmaları, işbirliğinde olmaları konusunda mühendislere sağladığı bulut tabanlı sezgisel araçla ürün tasarım sürecini hızlandırıyor. Gelişmiş yüzeyleme özellikleri, Parrot mühendisleri ve tasarımcılarının daha önce mümkün olmayan karmaşık 3D şekiller oluşturmalarına ve mekanik tasarıma kolayca geçiş yapmalarına imkan verdi. Ayrıca uygulamanın sosyal işbirliği yetenekleri, Fransa ve Çin'deki Parrot ekiplerinin süreç boyunca, az zamanda organik şekiller oluşturmak üzere sorunsuz bir şekilde işbirliği içinde çalışmalarını sağladı.

Parrot'un kurucusu ve CEO'su Henri Seydoux şunları söylüyor: "SOLIDWORKS Industrial Design, bize geleneksel tasarım yazılımından kaynaklanan zorluklar nedeniyle yavaşlamadan, yenilikçi bir fikri rekor zamanda geliştirme imkanı verdi. SOLIDWORKS Industrial Design, tasarım endüstrisi için gelecek nesil yazılımı temsil etmektedir."

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS CEO'su Gian Paolo Bassi ise şunları söyledi:

"Parrot, çok sayıda yüksek teknoloji ürünlerinin tasarımını yapmak için 10 yılı aşkın bir süredir SOLIDWORKS uygulamalarını kullanıyor ve biz de SOLIDWORKS Industrial Design'ın mevcuttaki bu SOLIDWORKS projelerini tamamlayarak onlara değer katacağı konusunda ikna olduk. Parrot, bir ön test programı aracılığıyla bu yazılımı kullanan dünya çapındaki ilk müşteriler arasında yer alıyor ve drone tasarımlarının olumlu sonuçlandığını görmek de bu uygulamanın mühendislik ve tasarım dünyasında sahip olduğu potansiyel fırsatları ortaya koyuyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun