Ar-Ge 31 AĞUSTOS 2016 / 11:44

Özyeğin Üniversitesi'nden Ar-Ge merkezi

Özyeğin Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle kurulan Optik Kablosuz Haberleşme Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin (OKATEM) açılışı gerçekleştirildi.

Özyeğin Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle kurulan, optik kablosuz haberleşme alanında faaliyet gösterecek Optik Kablosuz Haberleşme Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi (OKATEM), Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsünde açıldı. OKATEM kapsamında Özyeğin Üniversitesi öncülüğünde proje ortağı ve iştirakçisi beş üniversite ve yedi şirket bir araya geliyor. Merkezde üniversite-özel sektör işbirliği ile ticarileşmeye zemin hazırlayacak AR-GE faaliyetleri yapılacak, farklı uygulamalara yönelik optik kablosuz haberleşme teknolojileri geliştirilecek.
 
OKATEM Direktörü Prof. Dr. Murat Uysal ise konuyla ilgili şunları söyledi: “OKATEM olarak bir yılda 40 kurum/kuruluş ile ortak çalışmaların temellerini attık, 282 kişiye doğrudan ulaştık ve 830 kişiyle sosyal medya aracılığıyla temas kurduk. OKATEM’in öncülüğünde proje ortağımız ve iştirakçilerimizin bünyesinde çalışmalarını yürüten 14 öğretim üyesi, 30 araştırmacı ve 2 proje mühendisimizle birlikte araştırmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.”