Ar-Ge 06 NİSAN 2015 / 10:35

İTÜ Robot Olimpiyatları başlıyor

Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları 9-10-11 Nisan 2015 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından düzenlenen İTÜRO 2015, robotik alanda çalışan öğrencileri, akademisyenleri, endüstri temsilcilerini ve uluslararası alanda robotik, kontrol alanlarında çalışmalar yürüten akademisyenleri 3 gün boyunca bir araya getirecek.

8 farklı kategoride yarışma yapılacak

Monster Platin, Alfanorm, Autodesk, Mitsubishi elekric, Robotistan ve Gilbo altın sponsorluğunda yapılan yarışmada, Mikro Sumo, Çizgi İzleyen, Yangın Söndüren, Kendini Dengeleyen Robot, Labirent, Serbest Kategori, Merdiven Çıkan, Senaryo: İnşaat, Renk Seçen ve Basketbol olmak üzere 8 farklı kategoride gerçekleşecek.

Robotlarını Autodesk ürünleri ile üç boyutlu tasarlayan yarışmacılardan dereceye girenleri, Autodesk “Dijital Tasarım Ödülü” ile ödüllendirecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun