Ar-Ge 27 ŞUBAT 2015 / 14:39

Huawei Türkiye Ar- Ge Merkezi 5 yaşına girdi

Resmi açılışı 27 Şubat 2010’da gerçekleştirilen Huawei Türkiye Ar- Ge Merkezi, beşinci yılını geride bıraktı. Beş yıl içinde 80 milyon dolarlık yatırımla, her geçen gün daha fazla büyüyen ve gelişen Huawei’nin Ar-Ge üssü, bugün 380 kişilik kadrosuyla, bilişim dünyasına katma değer sağlamaya devam ediyor.Küresel bilgi ve iletişim teknolojileri alanının lider şirketi Huawei, 2010 yılında hayata geçirdiği Huawei Türkiye Ar-Ge merkezinin beşinci yılını kutluyor. İlk işe alım süreçleri 2009 yılında başlayan merkeze, geçtiğimiz beş yıl içerisinde 80 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirildi. Huawei Ar-Ge merkezinde görev alan tüm mühendisler, son derece kapsamlı eğitim süreçlerinden geçtiler.

Huawei Türkiye Merkezi Ar-Ge Merkezi’nin açılışı, 27 Şubat 2010 tarihinde dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi H.E. Gong Xiaosheng, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer ile sektörün önde gelen yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşmişti. Bugün, 380 uzman çalışanıyla bilişim sektörüne katkı sağlamayı sürdüren Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, yerel ve uluslararası pazarların telekomünikasyon ihtiyaçlarına yönelik, ileri teknoloji ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi özelindeki faaliyetlerine, hız kesmeden devam ediyor.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde; katma değerli servisler, ücretlendirme, faturalandırma, çağrı merkezi ve müşteri ilişkileri yönetimi, kablosuz teknolojiler (2G/3G/4G), ALL-IP, sabit mobil yakınsama, yeni nesil şebekeler alanlarında analiz ve araştırmalar, ürün planlama, optimizasyon, performans iyileştirme ve pazara uyarlama ile ilgili yazılım geliştirme süreçleri gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, oldukça ilgi çeken, alanlarında yenilik içeren, internet ve bilgiye erişimi kolaylaştıracak araştırma projeleri geliştiriyor.

Huawei Türkiye Genel Müdürü Zhao Gang, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin beşinci yılını değerlendirirken şunları söyledi:

“Huawei’nin sahip olduğu küresel ağı da kullanarak ülkemizin ve uluslararası toplumların hayatına değer katacak akıllı yazılım projeleri üretmeye devam ediyor. Orta Asya ve Kafkasya bölgesine hizmet verme hedefiyle hayat geçirilen Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, süreç içinde beklentilerin ötesine geçerek, Huawei’nin dünyadaki 16 Ar-Ge merkezi içinde önemli bir yer edindi. Huawei’nin Ar-Ge üssü, bugün yazılım alanında 30’dan fazla ülke ile ortak projelere imza atıyor.”

Çalışan sayısı istatistikleri açısından da Huawei’nin Çin dışındaki en büyük üçüncü merkezi olan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, faaliyet gösterdiği süre içerisinde ülke içerisinde de dokuz farklı TÜBİTAK (5) ve SANTEZ (4) proje başvurusuna onay almayı başardı.
ETİKETLER : huawei huawei türkiye
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun