Ar-Ge 28 MART 2016 / 10:35

HoloLens ışınlanma işini çözdü

Microsoft'un heyecan verici projesi HoloLens, her geçen yeni bir boyut kazanıyor.

Microsoft, HoloLens projesini zenginleştirmeye devam ediyor. Son olarka NASA tarafından da kullanılaya başlanan HoloLens, bu defa da Hologram vari bir konseptle dikkat çekecek gibi görünüyor. Microsoft bünyesinde geliştiren ve "Holoportation" adınaki yeni konsept ile birlikte farklı bir konumda bulunan birinin gerçek zamanlı hologramı yeni konsept ile rahatlıkla oluşturulabiliyor. 
 

Birçok bilimkurgu filmde gördüğümüz "sanal ışınlanma" teknolojisinin benzeri olan Holoportation sayesinde farklı bir konumda yer alan kişilerin birebir, gerçek zamanlı izdüşümleri HoloLens yardımı ile oluşturulabiliyor. Hali hazırda geliştirme sürecinde olan projenin çalışma prensibine gelecek olursak, sanal olarak ışınlanacak kişinin görüntüsü 3 farklı açıdan kamera ile kayıt altına alınırken, hem ses hem de hareket olarak kayıt altına alınan görüntüler, HoloLens başlığı kullanan diğer kullanıcıya iletiliyor. Karşı taraf bu sayede karşıdaki kişinin gerçek zamanlı görüntüsünü HoloLens yardımı ile görürken, bu yeniliğin tümleşik iletişim teknolojileri üzerinde büyük bir etki yaratması bekleniyor.

Henüz geliştirilme aşamasında yer alan proje, bu haliyle bile oldukça heyecan verici. Konuyla alakalı geniş bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun