Ar-Ge 29 NİSAN 2016 / 10:54

Google sürücüsüz otomobil konusunda elini çabuk tutuyor

Google, sürücüsüz otomobil projesini hayata geçirmek için harekete geçiyor.

Geçtiğimiz günlerde çeyrek raporunu açıklayan Alphabet, Google X’ten tarafından yakın zamanda önemli bir hamle gelebileceğine işaret ediyor. Google’ın önemli ve yaratıcı projelerini gerçekleştirdiği “X” biriminden Astro Teller katıldığı bir televizyon programında sürücüsüz otomobil projesinin yakın bir tarihte Google X çatısından yollara çıkabileceğine ifade etti.

Katıldığı programda Google’ın diğer projeleri Loon, Project Wing ve Makani de ele alınırken Teller, programda Google X hakkında önemli bilgiler verdi.

Google, sürücüsüz otomobil konusunda elini çabuk tutuyor. Pazara sürülecek araçla beraber, pazarın oluşmasında da önemli bir rol oynayacak olan şirket, pazarın kurallarını da bu şekilde belirleyerek, önemli bir avantajın sahibi olmayı amaçlıyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun