Ar-Ge 06 KASIM 2015 / 13:52

Google kendi yongalarının peşinde

Google’ın Android işletim sistemi üzerindeki çalışmaları sürüyor. Son gelen duyumlara göre Google, Android işletim sistemine özel işlemci yongaları üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Google’ın Android işletim sistemini daha tutarlı ve kullanışlı bir yapıya getirmek istediği bir sır değil. Bu konudaki çalışmalarını sürdüren şirket, Apple’ın izlediği yol haritasını takip ederek Android işletim sistemine yönelik yongalar geliştirmek istiyor. Bu sayede Android üzerindeki hakimiyetini ve bilgi birikimi artıracak şirket, Android ekosistemini genişletme yolunda da önemli bir yol katetmiş olacak.

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen projenin temelinde Google’ın Android işletim sistemini, akıllı telefon ekosisteminde daha çekici kılmak istemesi yatıyor. Bunun dışında kurumsal pazarda da etkinliğini artırmak isteyen şirket, bir taşla iki kuş birden vurmak istiyor. İlerleyen süreçte gelecek Android sürümlerine sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi kullanıcıların ilgisini çekebilecek özellikler eklemeyi planlayan şirketin bahsi geçen yongaları ne zaman üreteceği ise henüz belli değil.

Her ne kadar akıllı telefon ekosistemini Android cihazlar domine ediyor gibi görünse de, üst seviye yani amiral gemisi olarak tanımladığımız cihazların olduğu klasmanda Apple’ın üstünlüğü bulunuyor. Google’ın işlemci üretimi için seçeceği ortağın önemini daha da artıran bu nokta, Android işletim sisteminin geleceğini de yeniden şekillendirebilir. 
ETİKETLER : Google Android