Ar-Ge 02 MAYIS 2016 / 14:04

Google akıllı lens patenti aldı

Google aldığı yeni patentlerle “akıllı” çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Google, Glass projesiyle yaşadığı başarısız tabloyu, aldığı yeni patentle kapatabilir. Yaptığı yeni başvuruyla beraber görme bozukluğu yaşayan kişilerin problemlerine "akıllı" çözümler sunmak isteyen şirket, bir yandan da kendisine önemli bir pazar yaratmak istiyor. 

Patent için başvuruda bulunan Google, görme bozukluğu taşıyan kişilerin sorunlarını çözmenin yanı sıra bir takım özelliklerle donatacağı lens ile Glass projesini kötü izlerini silmeyi amaçlıyor. Basit bir lensten farkı bulunmayacak olan lens, kullanıcıların görüşlerini düzeletecek ve görüş açısını genişletecek.

Alınan patent ile beraber geliştireceği lenste depolama alanı ve alıcılar gibi birçok araçla donatılacak olan lensin diğer lensler ile de iletişime geçebileceği ifade ediliyor. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun