Ar-Ge 14 MART 2016 / 12:55

Ford Smart Mobility ile yeni bir döneme başlıyor

Sürücüsüz otomobil konsepti üzerine çalışmalar gerçekleştiren otomobil üreticlerinden Ford, çalışmalarını yeni kurulan Smart Mobility adlı şirket üzerinden yürütecek.

Yeni nesil otomobil teknolojileri üzerine çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ford, çalışmalarına yeni kurduğu Smart Mobility adlı şirket üzerinden devam edecek. Smart Mobility ile özellikle otomotiv dünyasının geleceğini oluşturan elektrikli ve sürücüsüz araç konseptleri üzerine yoğunlaşacak olan Ford, yeni şirketle birlikte tam olarak bu konulara odaklanmış bir ekip yarayacak. 

Bildiğiniz gibi özellikle son birkaç yıl içerisinde hem otomobil üreticileri hem de teknoloji şirketleri elektrikli otomobiller ya da sürücüsüz otomobiller konusunda önemli yatırımlar yapıyor. Ford da yine bu alanda ciddi çalışmalar yapan şirketlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. ABD merkezli otomobil üreticisi, gelecekte hazırlayacağı otomobiller için vizyon hazırlıkları yapıyor. Ford son olarak, Smart Mobility adını verdiği alt bir şirket kurdu.

Smart Mobility adlı yapıyla birlikte sürücüsüz ve elektrikli araç konseptlerinin yanı sıra araçiçi eğlence ve işletim sistemleri üzerine de çalışmalar yürütecek olan Ford, bu çalışmalarla birlikte ilerleyen süreçte bu alanlarda zirveye onaymayı amaçlıyor. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun