Ar-Ge 02 OCAK 2016 / 11:31

Drone'lar Snapdragon ile uçmaya hazırlanıyor

Drone teknolojisinin kullanım alanının genişlemesi, bu alanda çalışma yapan şirketlerin artmasını sağladı.

İnsansız hava araçlarına yönelik çalışmalarını sürdüren Qualcomm, bu alanda geliştirdiği ilk "özel" işlemciyi tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan özel işlemci projesi için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Qualcomm, "Snapdragon Flight" adındaki yeni nesil drones işlemcisini CES 2016'da çok daha ayrıntılı bir şekilde tanıtacak.

 
 
The Verge'de yer alan habere göre, maliyet odaklı geliştirilmesi beklenen yeni nesil işlemcinin, özellikle 4K video çeken çekebilen drone'ların fiyatını aşağıya çekebileceği konuşuluyor. 1000 dolar civarında satış fiyatına sahip bu sınıftaki hava araçlarının, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon Flight adındaki işlemci ile birlikte yarı yarıya azalabileceği ifade ediliyor. 

Uçuş süreleri üzerinde de büyük etki yaratması beklenen yeni nesil işlemcinin, ortalama 20 dakika civarında seyreden uçuş sürelerini 60 dakika seviyesine yükselmesi bekleniyor. Bununla birlikte yeni nesil işlemciye sahip insansız hava araçlarının "oto pilot" özelliğine de sahip olması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun