Ar-Ge 15 ŞUBAT 2016 / 08:46

DARPA iç mekan drone'u geliştirdi

DARPA, 70 kilometre hıza ulaşabilien iç mekan drone'u geliştirdi.

Geliştirdiği üst düzey teknolojiler ile gündeme gelmeye devam eden DARPA (Defansif İleri Araştırma Projeleri Ajansı) çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Son olarak iç mekanlarda 70 kilometre hıza ulaşabilen bir drone geliştiren oluşum, insansız hava aracı olarak adlandırılan drone'ların hareket kabiliyetini artırmayı amaçlıyor.
 

İçerisinde yer alan sabit alıcılar ve HD kamera sayesinde etrafındaki objeleri ayırt edebilen yeni nesil drone, etrafındaki objelere temas etmeksizin 70 kilometre hıza ulaşabiliyor. İç mekan güvenliği ve doğal afet gibi özel durumlar için geliştirilen drone, sahip olduğu özellikler ile insanların hayatını kolaylaştıracak gibi görünüyor. 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun