Ar-Ge 02 EKİM 2015 / 11:23

Apple akıllı yüzük planları yapıyor olabilir

Geçtiğimiz haftalarda yeni nesil ürünlerini tanıtan Apple, hız kesecek gibi durmuyor. Amerikan Patent Dairesi’nin yayınlanan son belgelerine göre Apple yeni bir giyilebilir teknoloji üzerine çalışmalar gerçekleştiriyor olabilir. Giyilebilir cihazlar son dönemde insanların ilgisini iyiden iyiye çekmeye başladı. Teknoloji şirketleri de ürün yelpazelerini genişleterek tüketicilere ulaşmaya çalışıyorlar. Genellikle kendi geliştirmediği teknolojilere giriş konusunda bekle ve gör politikasını izleyen Apple, Amerikan Patent Dairesi’nin yayınladığı belgelere göre akıllı bir yüzük üzerinde çalışıyor olabilir. Toplam 22 sayfalık dokümanda, yuvarlak ve dikdörtgen olmak üzere iki farklı tasarım görülürken, patent başvurusunda küçük dounmatik ekran, alıcı, işlemci ve şarj edilebilir güç kaynağı konularına yoğunlaşıldığı anlaşılıyor.Konu hakkında Amerikan Patent Dairesi’nin yayınladığı belgeler haricinde farklı bir bilgi yer almasa da, kulislerde akıllı yüzük için farklı senaryolar ortaya atılıyor. Akıllı yüzüğün ekranının, iPhone 6S’te yer alan 3D Touch özelliği ile birlikte gelebileceği iddia edilirken, sesli komutlara ve hareketlere yanıt verebilecek bir akıllı yüzüğün Apple markasıyla birlikte önemli bir kullanıcı tabanı yakalayabileceği ifade ediliyor. Yüzüğün bu özelliklerin dışında bluetooth, mobil şebeke ve NFC gibi bağlantı özelliklerine sahip olması beklenirken, özellikle NFC ile para transferi gibi işlemlerin yapılabileceği dile getiriliyor.

İlerleyen süreç Apple’ın söz konusu patentlerle neler yapmak istediğini ortaya koyacak. Konuyla ilgili gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun